Jotashield Extreme

Ürün tipi:    Dış cephe

 • %100 saf akrilik
 • 2 kat ısı yansıtım özelliği
 • 10 yıl yüksek performans
 • UV dayanımı yüksek renkler
 • Anti karbonlaşma özeliği

Jotashield Extreme

10 yıla kadar mükemmel koruma

Benzersiz ısı yansıtma özelliği ve UV dayanımlı renkleri ile boya filmini güneşin kızılötesi ışınlarının ısısına ve UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı korur. Böylece sert iklim ve hava koşullarına karşı uzun dönemli performans sunar. Özel akrilik bağlayıcısının düşük kir tutma özelliği ile uzun ömürlü ve dayanıklı ipeksi mat bir bitiş sunar. Düşük VOC değerine sahip yeşil bir ürün olarak iç cephe soğutma giderlerini düşürür ve kentsel ısı adası etkisini azaltır. 

Uygulama

Anza marka pembe rulo ile uygulanabilir. En fazla %5 oranında su ile inceltilmelidir.

Önerilen boya sistemi:

 • 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer
 • 2 kat Jotashield Extreme

Sertifikalar:

 • 5000 ovmaya kadar dayanım (Wimpey Laboratuvarları)
 • 0.3 mm’ye kadar çatlak köprüleme (Technology center, UK)
 • Düşük likid su iletimi (Technology center, UK)
 • Orta derecede su buharı iletimi (Technology center, UK)
 • Karbondioksit difüzyon dayanımı (Technology center, UK)

Jotashield Extreme ile 2 kat ısı yansıtımı

Standart boyalara göre 2 kat ısı yansıtımı

Jotashield Extreme’in, bağımsız kuruşlar tarafından onaylanan testte, kızılötesi ışınları standart boyalara kıyasla iki kat daha fazla geri yansıttığı tespit edilmiştir. Jotashield Extreme ve standart boya ile boyanmış iki yüzeyin sıcaklıkları karşılaştırıldığında Extreme ile boyalı yüzeyin 20oC daha serin olduğu görülmektedir.   

Yüzey sıcaklığının yanısıra Jotashield Extreme, binanın iç ortam sıcaklığında da rol oynamaktadır. Jotashield Extreme ile boyanmış bir binanın iç ortam ısısının, renge bağlı olarak, normalden 5oC daha serin olduğu yapılan testlerde görülmektedir. Böylece, Jotashield Extreme ile hem elektrik sarfiyatlarında düşüş, hem de soğutma maliyetlerinde avantaj sağlanmaktadır. 
 

Jotashield Extreme Ürün Özellikleri

Enerji maliyetlerinde tasarruf

10 yıl yüksek performans

Jotashield Exteme %100 saf akrilik bağlayıcıya sahiptir. En zorlu hava şartlarına karşı bile yüksek performans göstererek on yıllık bir koruma sunar. Böylece yapının daha seyrek periyodlarda boyanmasını sağlayarak maliyet avantajı sağlar; uzun dönemli çözümler sunar. 

Sürdürebilirlik

Hem düşük uçucu organic bileşikli (VOC) yapısı hem de yarattığı ısı yansıtım efekti ile soğutma maliyetlerini ve ısı adası etkisini düşüren çevreci bir ürünüdür.    Formülasyonunda kurşun, civa, krom, kadmiyum gibi zararlı bileşenler içermez. Açık tonları %65, koyu tonların ise %40 oranında yansıtma özelliği ile GS-11 Green Seal Standardını sağlar.

UV dayanımı yüksek renkler 

 2 kat yüksek “UV Dayanımlı Renk” ve “Isı Yansıtım” özellikleri sayesinde güneşin yıkıcı ultraviole ve kızılötesi ışınlarına karşı dayanıklı bir sistem oluşturur. Bu sayede renkler uzun sure kalıcılığını koruyorak estetik bir görünüm katar

Anti karbonlaşma

Jotashield Extreme, atmosferdeki CO2 ile betondaki mineral tuzların reaksiyona girmesini engeller. Böylece su ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayarak beton korozyonunu önler.

Multicolor Teknolojisi

1976 yılında dünyada ilk kez Jotun tarafından geliştirilen Multicolor Teknolojisi ile hayalinizdeki her renk tam üç dakika içerisinde hazırlanır!    Jotashield Extrem aynı teknoloji sayesinde renk makinalarında istediğiniz anda hazırlanır. 

CKC Proje İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş
CKC Proje İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş 2014 yılında kurulmuştur. Kısa süre içerisinde Türkiye'nin birçok bölgesindeki uzman firmalara zamanında ve kaliteli ürün sevkiyatlarıyla kendini kanıtlamıştır.