Logo geometrisini dört yapraklı yoncadan esinlenerek tasarlamış olan CKC Proje ticari hayatına 2014 yılında başlamıştır.
 
Kurucu ve yöneticileri yurt dışı şantiyelerinde proje yönetimi, şantiye yönetimi görevlerinde bulunmuş, Türkiye ye dönüş ile beraber yapı sektöründe kalıcı bir yer edinmek üzere Sancaktepe de açtıkları mağaza ile sektöre adım atmışlardır.
 
Mimar, iç mimar, uygulama firmaları, ustalar gibi sektörün tüm belirleyici ve karar vericileri ile ihtiyaçlara çözüm odaklı yaklaşan CKC, perakendeden proje satışlarına kadar geniş bir aralıkta ve hacimde hizmet vermektedir.
 
Ticaretini yaptığı ürünleri belirlerken uzmanlığı, müşteri memnuniyetini ve servisi esas alan CKC Proje bünyesinde Jotun, Mapei, Vitrulan gibi bilinirliği ve kalitesi hem yurt içinde hem de dünyada ispat edilmiş markaları barındırmaktadır.

CKC Proje İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş
CKC Proje İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş 2014 yılında kurulmuştur. Kısa süre içerisinde Türkiye'nin birçok bölgesindeki uzman firmalara zamanında ve kaliteli ürün sevkiyatlarıyla kendini kanıtlamıştır.